BİLİM ve TEKNOLOJİ YAZ OKULU

InTime


Gökyüzünün bayraktarları, geleceğin mucitleri Lider Eğitim Bilim ve Teknoloji 2021 Yaz Okulu’nda buluşuyor! Lider Eğitim Bilim ve Teknoloji Merkezi bu yaz iki farklı eğitime ev sahipliği yapacak. Öğrencilerimiz ister bir eğitime, isterse her iki eğitime birden kayıt olabilecek. Yaz okullarımızla ilgili detaylı bilgiye ve ön kayıt formuna aşağıdan ulaşabilirsiniz. Çok sınırlı kontenjan olması sebebiyle kayıt için acele edin ;)

İHA Yaz Okulu

Eğitim Tarihi: 9-14 Ağustos (6 gün)
Eğitim Saatleri: 10:00 – 16:00
Hedef Kitle: 10+ Yaş
Kontenjan: 12 Kişi
Katılım Ücreti: 1000 TL

Açıklama: 9-14 Ağustos tarih aralığında Bilim ve Teknoloji Merkezimiz’de gerçekleştireceğimiz İnsansız Hava Araçları (İHA) Yaz Okulumuz’da gökyüzünün bayraktarları kendi İHA’larını yapacak. İlk kez genel katılıma açtığımız bu eğitimde öğrenciler Havacılık Tarihi, Uçakların Uçuş Prensipleri, Haberleşme Sistemleri, Uçuş Simülasyonu ve Pilotaj Eğitimi görecek, kendi İHA’larını uçuşa hazır hâle getirerek gerçek uçuş deneyimi yaşayacak. 6 günlük program sonunda öğrencilerin İHA’ları kendilerinde kalacak. Ancak uçuş için gerekli olan elektronik ekipmanlar kurumumuzda kalacak ve program sonrasında uçuş yapmak isteyen öğrencilere randevu usulüyle kullandırılacak.

Mucit Yaz Okulu

Eğitim Tarihi: 16-20 Ağustos (5 gün)
Eğitim Saatleri: 10:00 – 16:00
Hedef Kitle: 10+ Yaş
Kontenjan: 18 Kişi
Katılım Ücreti: 500 TL

Açıklama: 16-20 Ağustos tarih aralığında yine Bilim ve Teknoloji Merkezimiz’de Mucit Yaz Okulumuz’da geleceğin mucitleri kendi projelerini geliştirecek. 5 gün sürecek eğitimimiz boyunca öğrenciler Temel Elektrik-Elektronik, Lehimleme ve Baskı Devre eğitimleri alarak kendi elektronik devrelerini geliştirecek. Bununla birlikte 3B Tasarım eğitimi alıp kendi otonom araçlarını tasarlayarak 3B baskılarını alacak. Tüm bu aşamalardan sonra öğrenciler yazılım eğitimi alacak ve kendilerine verilecek olan görevleri tamamlamak için gerekli yazılımları geliştirecek. Program sonrasında geliştirdikleri araçlar kendilerinde kalacak ve program boyunca edindiği bilgi-tecrübe ışığında daha farklı projeler geliştirebilecek.