EVDE GÖKBİLİMCİ VAR!

InTime


Daha önce Evde Bilimci Var, Evde Mucit Var ve Evde Yazılımcı Var demiştik. Yoğun istek üzerine bu sefer de “Evde Gökbilimci Var” diyerek çevrimiçi eğitim serimize devam ediyoruz!

18-19-20 Kasım’da gerçekleştireceğimiz Evde Gökbilimci Var programımızda, diğer çevrimiçi eğitimlerimizde olduğu gibi birbirinden farklı atölye çalışmaları da yapacağız. Eğitim kapsamında Güneş Sistemi, Takımyıldızları ve Hikâyeleri, Derin Uzay Cisimleri gibi konuları işleyerek öğrencilerimizle kâinatı tefekkür edeceğiz. Ayrıca Gökbilimin Sultanları’nın çalışmaları hakkında bilgiler edinerek ne kadar köklü bir geleneğe sahip olduğumuzun farkına varacağız. Bunun yanı sıra Hareketli Güneş Sistemi Modeli, Takımyıldız Kartları ve Güneş Saati atölye çalışmalarımızı gerçekleştirerek, öğrencilerimizin anlatacağımız konuları daha pratik ve derinlemesine kavramasını sağlayacağız. Tüm bu eğitimlerden sonra canlı yayında öğrencilerimize teleskoptan Ay’ı göstererek unutulmaz bir gözlem tecrübesi edinme fırsatı da sunacağız.

Evde Gökbilimci Var programımıza katılım ücreti 250 TL olup, tüm atölye malzemelerinin bulunduğu malzeme kutumuz ve kargo ücreti fiyata dâhildir. Programımız Türkiye’nin her yerinden katılıma açıktır. Evde Gökbilimci Var’a aşağıdaki formu doldurarak ön kaydınızı yapabilirsiniz. 10:00 - 11:00, 11:00 - 12:00, 15:00 - 16:00 ve 16:00 - 17:00 olmak üzere 4 farklı eğitim seansından birini tercih edebilirsiniz. Kontenjanımız 40 kişiyle sınırlı olduğu için kayıt için acele etmenizi öneririz. Son kayıt tarihimiz 15 Kasım Pazartesi Günü’dür.

Uzay meraklısı tüm çocukları bekliyoruz! :)